Víkend v Euroregionu Silesia

Registrační číslo projektu: PL.3.22/3.3.04/13.03612

„Plánujete několikadenní dovolenou, hledáte pozoruhodné místo na víkend nebo zrovna promýšlíte trasu zajímavého jednodenního výletu? Technické památky, sakrální objekty, hrady a zámky, krásná příroda, místa pro aktivní odpočinek, malebné cyklotrasy a také charakteristické a jedinečné tradiční akce... to vše nabízí Euroregion Silesia. Těšíme se na Vaši návštěvu." (z úvodu turistického průvodce „Víkend v Euroregionu Silesia")

Přestože se Euroregion Silesia nemůže chlubit takovým přírodním bohatstvím jako Euroregion Beskydy, Praděd či Tatry, neznamená to, že by neměl svým návštěvníkům co nabídnout. Představit tento euroregion jako zajímavou turistickou destinaci nabízející návštěvníkům na obou stranách hranice vše, co si jen mohou přát - aktivní odpočinek, kulturu, poznání historie, sportovní vyžití i nevšední zážitky v moderních městech euroregionu - to vše si vytkl za cíl projekt s názvem „Víkend v Euroregionu Silesia". Aktivity projektu byly zaměřeny na propagaci euroregionu jak ve formě propagačních materiálů - filmu a turistického průvodce, tak ve formě společného česko-polského setkání spojeného s návštěvou zajímavých míst euroregionu.

FILM O EUROREGIONU

U příležitosti 15. výročí ustavení Euroregionu Silesia v září 2013 měl premiéru krátký propagační film s názvem „Směr: Euroregion Silesia". Film, který je k dispozici ve čtyřech jazykových mutacích - polsko-české, anglické a německé, na YouTube.

TURISTICKÝ PRŮVODCE PO EUROREGIONU

Obsáhlý barevný průvodce s názvem „Víkend v Euroregionu Silesia" je k dispozici ve čtyřech jazykových mutacích (české, polské, anglické a německé). Je rozdělen na osm tematických kapitol, které nabízejí to nejzajímavější z obou stran Euroregionu Silesia a zvou návštěvníky nejen na víkend. Průvodce v české verzi je pro zájemce k dispozici zdarma na sekretariátu v Opavě a ve všech jazykových verzích v elektronické podobě je ke stažení zde:

Víkend v Euroregionu Silesia - CZ verze

Víkend v Euroregionu Silesia - PL verze

Víkend v Euroregionu Silesia - EN verze

Víkend v Euroregionu Silesia - DE verze